Ciekawy rodzaj rozrywki w mieście

od gry miejskiej do escape roomu

Wielu moich znajomych od dawna uwielbiało chodzić do escape room’ów. Dla mnie ten rodzaj rozrywki był obcy, nigdy nie brałem w czymś takim udziału, ale bardzo byłem ciekaw, czemu escape room robi aż taką furorę i w tak szybkim tempie w Krakowie zyskuje kolejnych zwolenników.

Dotychczas moją ulubioną formą aktywności w mieście była gra miejska, jak ta gra miejska oferowana w Krakowie przez: http://www.lostroom.pl/. Uwielbiałem zorganizowane inicjatywy, w których ludzie musieli szukać się nawzajem, na przykład w ramach nieszkodliwej zabawy w mafię, lub przemierzać miasto w poszukiwaniu wskazówek, jednocześnie poznając jego historię Krakowa.

Taka forma rozrywki zdecydowanie mi odpowiadała, mogłem poznać wielu nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, również lubiących aktywne spędzanie czasu. Moi znajomi, którzy również w takich zabawach brali udział, postanowili zabrać mnie do escape room’u, ponieważ twierdzili, że skoro lubię gry miejskie i łamigłówki, taki rodzaj rozrywki z pewnością mi się spodoba.

Kraków obfituje w różnego rodzaju pokoje zagadek, wybraliśmy się więc do jednego z nich, notabene należącego do powyższej firmy, w której tak zachwyciła mnie gra miejska. Wybraliśmy pokój Psychoterapia i rozpoczęliśmy przygodę w pięć osób. Muszę przyznać, że pokój był bardzo klimatyczny, wyglądał rewelacyjnie, a zabawa była doskonała. Zresztą z pewnością każdy miłośnik pokojów zagadek z Krakowa, zna ten escape room.

Jeszcze raz podkreślę, że przygoda w tym pokoju była niesamowita i bardzo ciekawa, a nam udało się wyjść z niego przed czasem. Każdemu polecam ten escape room, a sam w najbliższym czasie wybieram się przetestować drugi pokój dostępny w tej krakowskiej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *