Fachowe porady od trenera osobistego

wydajny trening osobisty

Zacznijmy od tego kim jest trener osobisty lub mówiąc inaczej trener personalny. To osoba posiadająca certyfikat o różnym stopniu wiedzy na temat ogólnej sprawności związanej z przepisywaniem ćwiczeń i instruktażem. Jego zadania na siłowni to ułożenie planu ćwiczeniowego, opieka nad klientami oraz motywacja klientów poprzez wyznaczanie celów oraz przekazywanie klientom informacji zwrotnych i odpowiedzialności.

Instruktorzy mierzą również mocne i słabe strony swoich klientów za pomocą ocen sprawności. Oceny sprawności można przeprowadzać nim rozpocznie się trening personalny oraz po wykonanym programie ćwiczeń, aby zmierzyć poprawę sprawności fizycznej klienta. Powinni także edukować swoich klientów w wielu innych aspektach dobrego samopoczucia oprócz ćwiczeń, w tym ogólnych wytycznych dotyczących zdrowia i żywienia.

Bardzo ważne jest, aby trener poświęcił swój czas nie tylko i wyłącznie na trening osobisty, ale również na ocenę życia osobistego klientów poza siłownią. W ten sposób trenerzy personalni mogą dowiedzieć się, jaki stres może powodować ich klient w niektórych obszarach ciała podczas ich codziennego życia. Ćwiczenia powinny być opracowane przez odpowiednią osobę.

Wykwalifikowani trenerzy personalni uznają własne obszary specjalizacji. Jeśli trener podejrzewa, że ​​jeden z jego klientów cierpi na schorzenie, które może uniemożliwić mu bezpieczny udział w programie ćwiczeń, musi skierować go do właściwego pracownika służby zdrowia w celu uzyskania uprzedniej zgody. Trening osobisty cieszy się ogromną popularnością, a każdy trener personalny musi być komunikatywny i kreatywny, by skutecznie pomagać i prowadzić swoich klientów.

FitNOW.pl – Twój trener osobisty w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *