Jak dobrać suknię na ślub?

suknia ślubna

Przy organizacji własnego ślubu sen z powiek spędza nam mnóstwo rzeczy. Kogo zaprosić, gdzie zrobić wesele, jak przystroić salę oraz, jedno z najważniejszych, jak się ubrać. Dobór sukni jest często podyktowany mnóstwem czynników, zaczynając od najbardziej trywialnych jak krój i kolor, poprzez koszty czy w końcu efekt końcowy.

Moda ślubna w ostatnich latach pozwala na dowolne żonglowanie konwencjami. Można znaleźć zdjęcia panien młodych ubranych w tradycyjne suknie ślubne, coraz częściej jednak okazuje się, że chcemy łamać stereotypy, występując w sukni innej niż znana wszystkim „beza”.

Modne ostatnio stało się akcentowanie swojego „ja” również w obszarze mody ślubnej. Oprócz typowej sukni, składającej się z olbrzymich ilości koronki, tafty, haftów, oczywiście w kolorze białym popularność zyskują suknie proste, szyte na wymiar panny młodej, które dodatkowo podkreślają jej urodę. Spotkałam się z sukniami krótszymi, które pozwalały pannie młodej na komfortowe poruszanie się, a nawet skakanie przez płot. Również kolor powoli przestaje być jedynym wyznacznikiem. Możemy obecnie zobaczyć panny młode w sukniach koloru ecru, beżowego, pudrowego różu, błękitnej, zdarzyło mi się widzieć pannę młodą w sukni czerwonej. Kolor nie jest już tak bardzo symboliczny, w końcu większość panien młodych z czystością przedmałżeńską ma już niewiele wspólnego.

Przy doborze sukni ślubnej, najważniejsze zatem jest nie to, jak ona wygląda, ale jak my się w niej czujemy. W końcu jest to strój na nasz najważniejszy dzień w życiu, wybierzmy taki, w którym będziemy czuły się komfortowo i swobodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *