Pojazdy dziecięce kontra lalki dla dziewczynek

pojazdy dziecięce

W sklepach z zabawkami znajdziemy zarówno produkty nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne – znane także z naszego dzieciństwa. Jako rodzice stajemy więc przed dylematem: które z nich będą lepsze dla naszego dziecka? Specjaliści nie są w tej sprawie jednogłośni – jedni podkreślają walory edukacyjne zabawek nowoczesnych, a inni uniwersalizm zabawek tradycyjnych. Co więc kupować: tradycyjne klocki lego czy futurystyczne pojazdy dziecięce?

O ile o zaletach zabawek edukacyjnych, interaktywnych, kreatywnych itp. przeczytamy dziś naprawdę dużo – tzn. że kształtują one umiejętności przydatne w życiu dorosłym (jak np. zdolności językowe czy artystyczne) – o tyle zabawki tradycyjne zostały jakby zepchnięte w kąt i nieco zapomniane. Warto więc, dla równowagi, przypomnieć o zaletach tych ostatnich. I tak np. zabawki tradycyjne również posiadają liczne walory edukacyjne – uczą np. zasady przyczynowości, liczenia, poznawania różnych kształtów, a także – o czym często zapominają producenci zabawek nowoczesnych – pracy zespołowej.

Do tego np. tradycyjne lalki dziecięce są o wiele trwalsze od swoich nowoczesnych odpowiedników, co znaczenie nie tylko dla naszego portfela, ale także dla sfery emocjonalnej naszych dzieci – przywiązujących się przecież do poszczególnych akcesoriów. Po trzecie wreszcie – tradycyjne zabawki są ponadczasowe – będą odpowiadać kolejnym pokoleniom spragnionym zabawy. Dość zresztą spojrzeć, jaką sympatią dzieci obdarzają zabawki z naszego dzieciństwa. Ostatecznie więc, wybór pomiędzy zabawkami nowoczesnymi i tradycyjnymi zależy tak naprawdę od nas i od preferencji naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *